ÚŠP podal obžalobu na Zoroslava Kollára a Tomáša Rajeckého

2022. January 18. - 10:56

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal v utorok obžalobu na Špecializovaný trestný súd (ŠTS) na konkurzného právnika Zoroslava Kollára a podnikateľa Tomáša Rajeckého.

ÚŠP podal obžalobu na Zoroslava Kollára a Tomáša Rajeckého
Foto: TASR

Týka sa troch skutkov v súvislosti s poskytnutím úplatkov za to, aby Kriminálny úrad finančnej správy (KÚFS) umožnil bezproblémovú nelegálnu výrobu cigariet. V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody od desať do 15 rokov. Vyplýva to z informácií, ktoré TASR poskytla hovorkyňa Generálnej prokuratúry (GP) SR Jana Tökölyová.

"Dnes podal prokurátor ÚŠP obžalobu na ŠTS Pezinok na obvineného Tomáša R. a Zoroslava K. za tri skutky z obdobia 2019 - do februára 2020 právne kvalifikované ako pokračovací obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku spáchaný formou účastníctva," priblížila hovorkyňa.

Ako ďalej uviedla, má ísť o poskytnutie úplatkov v stotisícoch eur za to, "aby KÚFS umožnil bezproblémovú nelegálnu výrobu cigariet, teda poskytol tzv. ochranu pred vyšetrovaním". Okrem desať až 15-ročného trestu im hrozí v prípade dokázania viny aj trest prepadnutia majetku.

TASR