V Bratislave našla podnik porušujúci opatrenia, začala trestné stíhanie

2021. December 18. - 17:36

V centre Bratislavy na Partizánskej ulici objavila polícia v piatok (17. 12.) po 22.00 h podnik porušujúci protipandemické opatrenia. Vo vnútri sedeli hostia, ktorí popíjali alkoholické i nealkoholické nápoje. Pri tomto incidente boli obmedzení na osobnej slobode zamestnankyňa i majiteľ podniku, ktorých po vypočutí prepustili. Polícia v tomto prípade začala trestné stíhanie vo veci trestného činu porušovania povinností za krízovej situácie. 

V Bratislave našla podnik porušujúci opatrenia, začala trestné stíhanie
Foto: Polícia

Vo vnútri podniku policajti spozorovali osem osôb, ktoré požívali rôzne alkoholické a nealkoholické nápoje.

"Policajti tieto osoby poučili, že sú podozrivé z páchania priestupku v zmysle zákona o civilnej ochrane obyvateľstva a vyzvali ich na zaplatenie blokovej pokuty. Keďže tú osoby odmietli zaplatiť, policajti ich oznámia príslušnému správnemu orgánu," informoval TASR hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff.

Zamestnankyňu podniku policajti na mieste obmedzili na osobnej slobode a odviezli na policajné oddelenie. Na políciu prišiel aj majiteľ prevádzky, ktorého polícia taktiež obmedzila na osobnej slobode.

"Obidve osoby boli po vypočutí a vykonaní potrebných úkonov prepustené na slobodu,"

podotkol Szeiff s tým, že sa začalo trestné stíhanie.

Bratislavská krajská polícia na sociálnej sieti zverejnila aj fotografie z interiéru podniku, kde v piatok večer zasahovala. Podľa fotografií by malo ísť o Klub pod lampou, ktorý sídli na Partizánskej ulici a jeho majiteľom je novinár Štefan Hríb.

S týmto klubom sa spája aj kauza poslancov Národnej rady SR Juraja Šeligu, Jany Žitňanskej a predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Juraja Drobu, po ktorej sa Šeliga vzdal funkcie podpredsedu parlamentu a Žitňanská skončila ako šéfka parlamentného výboru pre sociálne veci. Na jar tohto roka totiž do noci sedeli v tomto bare, a to aj napriek vtedy platnému zákazu vychádzania.

TASR