V Dunajskej Strede zasahovali hasiči pri požiari bytu

2022. February 11. - 09:45

Deväť príslušníkov z hasičských staníc z Dunajskej Stredy a Veľkého Medera zasahovalo v stredu (9. 2.) v podvečerných hodinách pri požiari bytu v bytovom dome v Dunajskej Strede. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave Lena Košťálová.

V Dunajskej Strede zasahovali hasiči pri požiari bytu
Foto: polícia

Požiar vznikol v byte na prízemí. "Zasahujúci príslušníci vykonali lokalizáciu a následnú likvidáciu požiaru. Súčasne prieskumná skupina začala odvetrávanie schodiska pretlakovým ventilátorom a evakuáciu obyvateľov bytového domu z vyšších poschodí," informovala Košťálová.

Na 7. poschodí našli dôchodkyňu, ktorá sa zľakla a bála sa odísť z bytu. Policajti zobrali starenku do náručia a vyniesli ju po schodoch von zo zadymeného priestoru. Do bezpečia sa im nakoniec podarilo dostať približne 30 osôb, ktoré sa v tom čase v obytnom bloku nachádzali. Nikto sa pri požiari našťastie nezranil a po jeho uhasení sa všetci mohli vrátiť do svojich domovov.

Po úplnom uhasení požiaru miesto požiaru prekontrolovali termovíznou kamerou.

"Požiar, ktorý vznikol v dôsledku elektrického skratu, spôsobil škodu vo výške 2500 eur. Hasičom sa podarilo uchrániť majetok vyčíslený v hodnote 35.000 eur. Pri udalosti neprišlo k žiadnemu zraneniu," uviedla hovorkyňa HaZZ.

TASR/polícia