V Dunajskej Strede zomrel pri požiari jeden človek

2021. November 9. - 15:39

Jeden život, intoxikáciu ďalšej osoby a materiálne škody si vyžiadal požiar bytovej jednotky v poschodovej budove v Dunajskej Strede na Hlavnej ulici. Vypukol podľa krajskej hovorkyne hasičov v Trnave Leny Košťálovej v pondelok (8. 11.) pred polnocou. 

V Dunajskej Strede zomrel pri požiari jeden človek

Zasahovali hasiči z Dunajskej Stredy a Veľkého Medera, pri ich príchode boli ohňom zachvátené prízemné komerčné priestory.

„Veliteľ zásahu bol informovaný, že v budove sa nachádza päť osôb. Súbežne s likvidačnými prácami tak hasiči vykonávali aj ich vyhľadávanie a záchranu,“ uviedla hovorkyňa. Jedna osoba sa nachádzala na prvom poschodí intoxikovaná splodinami horenia a popáleninami, ďalších dvoch ľudí odtiaľ zachránili použitím výškovej techniky. Na najvyššom nadzemnom podlaží sa nachádzali ďalšie dve osoby.

„Jedna z nich bola pomocou vyvádzacej záchrannej masky evakuovaná. Ďalšia osoba nejavila známky života, preto bola naložená na chrbticovú dosku a transportovaná do vozidla záchrannej zdravotnej služby, kde sa ju aj napriek pokusom o oživenie nepodarilo oživiť,“

doplnila Košťálová.

Príčina vzniku požiaru je v štádiu vyšetrovania. Majiteľovi budovy vznikla v dôsledku požiaru škoda, ktorá bola vyčíslená na sumu 50.000 eur, príslušníkom sa podarilo uchrániť majetok v hodnote 350.000 eur.

Krajská policajná hovorkyňa v Trnave Zlatica Antalová doplnila, že v súvislosti s požiarom začal vyšetrovateľ trestné stíhanie pre prečin všeobecného ohrozenia z nedbanlivosti. Za tento skutok môže hroziť, v zmysle zákona, trest odňatia slobody na dva až päť rokov. Požiar mal podľa doterajších zistení vzniknúť pravdepodobne tak, že si 61-ročný muž varil jedlo na elektrickom sporáku a počas toho zaspal.

„Obeť požiaru mala 48 rokov, muž pochádzal z Maďarska,“ dodala.

TASR