V Senici vykopali letecké bomby, pyrotechnici ich na mieste zneškodnili

Polícia v Senici zaevidovala v pondelok (10. 6.) v podvečerných hodinách oznámenie pracovníkov, ktorí pri výkopových prácach pred priemyselnou zónou v meste Senica našli v poli neznámu muníciu. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Trnave Mária Linkešová.

V Senici vykopali letecké bomby, pyrotechnici ich na mieste zneškodnili
Ilustračná fotka: TASR

Policajný dôstojník o náleze informoval policajných pyrotechnikov a do ich príchodu policajná hliadka miesto uzavrela.

„Pyrotechnici určili, že ide o dve letecké bomby s priemerom 152 milimetrov z čias druhej svetovej vojny. Podľa ďalších zistení bolo pole v minulosti využívané ako poľné letisko”

–  uviedla Linkešová.

Nájdenú muníciu nebolo možné transportovať, preto sa policajti rozhodli, že k jej odstrelu príde v utorok na mieste.

„Z dôvodu, že miesto nálezu sa nachádzalo v blízkosti obytnej a priemyselnej zóny, pyrotechnici posunuli miesto odstrelu do vzdialenejšej časti. Postupne, riadeným odstrelom, zneškodnili najskôr jednu a potom aj druhú bombu”

– doplnila krajská policajná hovorkyňa.

Polícia upozorňuje, že neodbornou manipuláciou by v tomto prípade mohlo prísť k ohrozeniu života a zdravia. Jedna bomba obsahovala niekoľko kilogramov trhaviny.

„Upozorňujeme občanov, aby pri náleze akejkoľvek munície vyrozumeli políciu. V žiadnom prípade nie je vhodné s ňou manipulovať a premiestňovať ju”

– apeluje hovorkyňa KR PZ v Trnave.

TASR