V Trnavskom kraji eviduje tri nehody cyklistov na elektrobicykli

V rámci Trnavského kraja eviduje polícia od začiatku roka tri dopravné nehody s cyklistom na elektrobicykli. Z nich boli dve tragické. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Mária Linkešová.

V Trnavskom kraji eviduje tri nehody cyklistov na elektrobicykli
Foto: KR PZ

Zrážku s kamiónom neprežila na Záhorí staršia žena a druhou obeťou bol 60-ročný muž, ktorý nezvládol riadenie a skončil v priekope. 

"Elektrobicykel umožňuje väčšiemu počtu ľudí, aby začali alebo pokračovali s bicyklovaním aj vo vyššom veku. Apelujeme na väčšiu pozornosť najmä u starších a menej skúsených cyklistov," 

uviedla Linkešová.

Ako doplnila, na cestách sa polícia stretáva s prípadmi, keď cyklisti podcenia situáciu, nepoznajú dobre terén, neodhadnú vzdialenosť a podcenia nastupujúcu únavu. 

"Pri jazde začnú niektorí riešiť technické vybavenie bicykla a zabúdajú na svoju bezpečnosť. Jazdu na elektrobicykli by mal každý cyklista prispôsobiť najmä svojim schopnostiam a zručnostiam," 

doplnila krajská policajná hovorkyňa.

Od začiatku roku eviduje polícia v Trnavskom kraji 16 dopravných nehôd s účasťou cyklistov, z nich 13 zavinili samotní cyklisti. Tri dopravné nehody sa skončili tragicky, pri jednej sa cyklista zranil ťažko a v piatich prípadoch ľahko.

TASR