V Trnavskom kraji sa stali tri dopravné nehody s účasťou chodcov 

Tri dopravné nehody za účasti chodcov zaznamenala polícia v posledných dňoch v Trnavskom kraji. Najzávažnejšia z nich, pri ktorej zomrel 66-ročný muž, sa podľa krajskej policajnej hovorkyne Márie Linkešovej stala v Trnave. 

V Trnavskom kraji sa stali tri dopravné nehody s účasťou chodcov 
Ilustračná fotka

V piatok (29. 11.) na priechode pre chodcov na Ulici Štefana Moyzesa došlo k zrážke chodca s autom Hyundai I30, pri ktorej Trnavčan utrpel nárazom viaceré vážne zranenia. „Po prevoze im v nemocnici podľahol. Polícia podrobila vodiča dychovej skúške na alkohol, tá bola negatívna” – informovala o tom Linkešová. Policajti vodičovi na mieste zadržali vodičský preukaz a ďalšiu jazdu mu zakázali. 

„Okolnosti a presné príčiny nehody vyšetrujeme ako prečin usmrtenia” – doplnila hovorkyňa. Vzápätí mali policajti nahlásenú nehodu s účasťou sedemročného dieťaťa v obci Kátlovce v okrese Trnava. 

„Dieťa malo podbehnúť za prítomnosti rodiča pod kolesá auta. Našťastie, sa nikomu nič vážne nestalo” – uviedla Linkešová. 

Policajti v pondelok v skorých ranných hodinách prijali na tiesňovú linku 158 hovor o pohybe chodca za obcou Šamorín. 

„Bratislavčan vo veku 34 rokov išiel v smere jazdy áut a krátko pred 4.00 h ho spätným zrkadlom zachytil vodič na Mercedese ML s rakúskymi značkami. Policajti namerali chodcovi viac ako jedno promile a nehoda sa skončila ľahkým zranením”

– informovala o tom hovorkyňa.

Linkešová dodala, že dopravné nehody s chodcami sa často končia aj pri nižšej rýchlosti vážnymi následkami pre chodcov. 

„Polícia apeluje na chodcov, aby zbytočne, najmä v zimnom období, neriskovali a na cestu vstupovali, až keď sú presvedčení o tom, že je to pre nich bezpečné. Vodičov žiadame, aby zvýšili opatrnosť v blízkosti priechodov a mimo obce v blízkosti krajníc” – upozornila. 

TASR