V Trnavskom kraji sa zvýšil počet dopravných nehôd

V prvom polroku tohto roka sa stalo v Trnavskom samosprávnom kraji 730 dopravných nehôd, čo sú približne dve nehody denne. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Martina Kredatusová.

V Trnavskom kraji sa zvýšil počet dopravných nehôd
Foto: Archív – Hasičský záchranný zbor

V uvedenom čísle nie sú zahrnuté škodové udalosti, ktoré boli riešené ako poistné. 

„Najviac nehôd (201) bolo v okrese Trnava, pričom vo všetkých okresoch okrem Dunajskej Stredy, došlo k ich nárastu. V celom kraji zomrelo na cestách 17 ľudí, čo je o dvoch viac ako v rovnakom období vlani. V okresoch Trnava, Dunajská Streda a Galanta, ktoré sú najfrekventovanejšími, zomrelo 14 osôb. V Hlohovci polícia smrteľnú nehodu nezaznamenala”

– uviedla Kredatusová.

Ľahké zranenia utrpelo 358 ľudí, čo je o 50 viac ako v rovnakom období v minulom roku. 

„Pozitívne hodnotíme pokles v počte ťažko zranených osôb o deväť. Celkom 36 ľudí utrpelo vážne zranenia, pričom ale hranica medzi ťažkým zranením a usmrtením môže byť niekedy veľmi krehká. Veľký pokles v tomto ukazovateli sme zaznamenali v okrese Dunajská Streda”

– doplnila krajská policajná hovorkyňa.

V 89 prípadoch, teda približne pri každej ôsmej nehode, asistoval alkohol, čo je o desať viac ako vlani. Najčastejšie vodiči spôsobili nehodu pod vplyvom alkoholu v okresoch Trnava, Dunajská Streda a Galanta. Nárast, a to o piatich vodičov pod vplyvom alkoholu, zaznamenali v okrese Skalica.

Špecifickou kategóriou sú chodci, najzraniteľnejší účastníci cestnej premávky. Približne každý týždeň sa stala jedna nehoda s chodcom, takmer polovica z nich sa odohrala na priechodoch. Štyri nehody s chodcami sa zaobišli bez zranení.

TASR