V Trnavskom kraji sneží, polícia monitoruje dopravu

2021. December 9. - 11:54

Zvýšený počet dopravných hliadok nasadila polícia v Trnavskom kraji vo štvrtok od rána pre sneženie a situáciu na cestách neustále monitoruje. Zaevidovala viacero udalostí, avšak, ako informovala krajská policajná hovorkyňa v Trnave Zlatica Antalová, nešlo o závažné okolnosti.

V Trnavskom kraji sneží, polícia monitoruje dopravu
Foto: TASR

"V Senici došlo ráno k zrážke osobného auta a cyklistu, v Trnave zase auto zachytilo chodca. Policajti riešili aj viacero škodových udalostí v okresoch Trnava a Dunajská Streda. Medzi Trnavou a obcou Bučany skončilo auto na streche, našťastie sa nikto nezranil,"

uviedla Antalová.

Skrížený kamión čiastočne skomplikoval dopravu medzi mestom Holíč a obcou Petrova Ves v okrese Skalica. Dopravu policajti riadia aj medzi mestom Sereď a obcou Dvorníky, kde časť cesty blokujú zapadnuté kamióny.

"Podľa predpovede má počas celého dňa v celom kraji výdatne snežiť. Nezabúdajte preto na cestách prispôsobiť jazdu stavu vozovky, buďte opatrní a ohľaduplní voči ostatným. Pred jazdou sa obrňte trpezlivosťou. Cestu si plánujte s dostatočným časovým predstihom, aby ste sa nedostali do časovej tiesne a zbytočne nevyvolávali kolízne situácie," upozornila vodičov policajná hovorkyňa.

TASR