Vrah z Budče sa priznal k vražde manželky, ide do väzenia na 21,5 roka

2023. January 18. - 15:06

Okresný súd v Banskej Bystrici odsúdil v stredu 47-ročného Štefana K. z Budče, obžalovaného z obzvlášť závažného zločinu vraždy, na trest odňatia slobody vo výmere 21 rokov a šesť mesiacov.

Vrah z Budče sa priznal k vražde manželky, ide do väzenia na 21,5 roka
Foto: Facebook

Trest si má odpykať vo väzení s maximálnym stupňom stráženia. Rozhodnutie ešte nie je právoplatné. Prokurátor zahlásil odvolanie, obhajca s obžalovaným si ponechali lehotu. Pre TASR to konštatovala hovorkyňa Krajského súdu v Banskej Bystrici Nina Uhrovičová.

Podľa obžaloby Štefan K. vlani po predchádzajúcej slovnej hádke a fyzickej roztržke v rodinnom dome v Budči v okrese Zvolen obzvlášť brutálnym spôsobom usmrtil svoju manželku. Od médií dostal prezývku "mäsiar z Budče". Hrozil mu trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov, prípadne doživotie.

Na stredajšom pojednávaní sa obžalovaný k zločinu priznal, súd tak rozhodoval už len o výške trestu. Okrem 21,5-ročného väzenia mu uložil aj ochranný dohľad po obdobie dvoch rokov, trest prepadnutia vecí a náhradu nemajetkovej ujmy poškodeným - trom osobám po 32.300 eur a ďalším trom po 10.000 eur.

TASR