Výbuch bytovky si vyžiadal najmenej štyroch mŕtvych - AKTUALIZOVANÉ

2019. December 6. - 14:44

Výbuch v bytovom dome v Prešove si vyžiadal najmenej štyroch mŕtvych a väčšie množstvo zranených.

Výbuch bytovky si vyžiadal najmenej štyroch mŕtvych - AKTUALIZOVANÉ
Foto: TASR - František Iván

„Ich presný počet nevieme určiť, pretože pribúdajú”

– informovala ďalej hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (OS ZZS) SR Alena Krčová. Polícia a hasiči zatiaľ informujú o troch obetiach.

Obyvatelia sú podľa policajtov evakuovaní do škôl v blízkom okolí. Na ich príjem sa pripravuje aj budova Červeného kríža. Polícia zároveň žiada vodičov v Prešove o spoluprácu a trpezlivosť, keďže sa komplikuje dopravná situácia pre zásah záchranárskych zložiek.

Pri udalosti zasahujú hasiči z hasičských staníc v Prešove, Sabinove, Košiciach, Levoči, Bardejove, Lipanoch, Hanušovciach nad Topľou, zo záchranných brigád HaZZ v Žiline a v Humennom a dobrovoľní hasiči z obcí Abramovce, Kokošovce a Ľubotice.

Pomôcť pri likvidácii následkov havárie v bytovom dome v Prešove smerujú aj banskí záchranári z Hlavnej banskej záchrannej stanice v Prievidzi.

„Siedmi záchranári, ktorí smerujú do Prešova, sú odborne školení, dokážu vykonávať špeciálne práce v nedýchateľnom a zdraviu škodlivom prostredí. V pohotovostnej službe ich operatívne nahradili ich kolegovia banskí záchranári, ktorí budú pripravení zasiahnuť v prípade mimoriadnej udalosti v podzemí”

– ozrejmila hovorkyňa Hornonitrianskych baní Prievidza Adriana Siváková. Na pomoc je pripravená aj armáda.

Plyn mal vybuchnúť v jednom z bytov v 12-podlažnej bytovke pred 12.15 h. Prešovská primátorka Andrea Turčanová vyhlásila od 12.35 h na území mesta mimoriadnu situáciu. Na miesto smeruje premiér Peter Pellegrini a viacero ministrov.

TASR

Tags: vybuch