Za dotáciu od vlády kúpi Fiľakovo zametacie vozidlo a divadelnú techniku 

2019. September 19. - 10:16

Multifunkčný zametací stroj a divadelnú techniku mieni kúpiť samospráva mesta Fiľakovo v okrese Lučenec za dotáciu 130.000 eur, ktoré mestu odklepla vláda SR na augustovom výjazdovom rokovaní v Buzitke. Informoval o tom primátor Attila Agócs.

Za dotáciu od vlády kúpi Fiľakovo zametacie vozidlo a divadelnú techniku 
Foto: filakovo.sk

„Zametací stroj plánujeme využívať najmä na chodníkoch. Dokáže pozametať nielen odpadky či prach, ale s príslušenstvom vie vyčistiť aj nedostupné miesta od trávy, alebo aj vysávať. Využili by sme ho i v zime na zametanie snehu a solenie chodníkov”

– vysvetlil primátor.

Podľa jeho slov sa mesto rozhodlo pre tento krok, pretože počet aktivačných pracovníkov starajúcich sa o čistotu verejných priestranstiev z roka na rok klesá. Druhým dôvodom bol aj nový zákon, podľa ktorého musí samospráva zabezpečovať zimnú údržbu na všetkých svojich chodníkoch, aj pred súkromnými domami.

Ako primátor dodal, po prieskume trhu predpokladajú, že vo verejnom obstarávaní by sa napokon zametací stroj dal vysúťažiť aj lacnejšie, ako je schválená dotácia.

„Preto v súčasnosti žiadame o zmenu časti jej účelu. Zostatok peňazí by sme chceli využiť na dofinancovanie ozvučovacej a osvetľovacej techniky do divadelnej sály zrekonštruovaného kultúrneho domu”

– uzavrel Agócs.

TASR