Za internetové podvody hrozí žene až desaťročný trest

2022. March 22. - 17:41

Policajný vyšetrovateľ z Dunajskej Stredy obvinil 30-ročnú ženu zo zločinu podvodu. Za podvody na internetovom bazáre jej môže hroziť strata slobody na 3 až 10 rokov. Informovala o tom krajská policajná hovorkyňa v Trnave Mária Linkešová.

Za internetové podvody hrozí žene až desaťročný trest
Ilustračná fotka

"Ženu usvedčujú z podvodov viaceré poškodené ženy, ktoré si od nej cez internetový bazár objednali tovar. Vo všetkých prípadoch požadovala predávajúca platbu aspoň z časti vopred. Cez e-mail doladili detaily objednávky a mladé ženy jej peniaze posielali priamo na účet. Po úhrade sa už objednaných bábik, stoličiek pre malé deti ani jedálenskej sady pre bábätká nedočkali," uviedla hovorkyňa.

Predávajúca zmazala všetky inzeráty a s kupujúcimi prestala komunikovať. Deväť žien tak pripravila o viac ako 700 eur. Najvyššiu sumu za tovar uhradila 37-ročná zákazníčka, ktorá jej poslala na účet vyše 200 eur.

"Aj napriek tomu, že obvinená na bazári vystupovala pod viacerými menami, policajti ju stotožnili a obvinili. Žena je stíhaná na slobode," doplnila Linkešová.

TASR