Zlodeja z Lehníc pomohla usvedčiť analýza DNA

Z prečinu krádeže je obvinený 36-ročný muž z Lehníc v okrese Dunajská Streda, ktorého polícia vypátrala vďaka analýze DNA. Vlani sa dopustil dvoch krádeží, hrozí mu trest odňatia slobody na tri roky. Informovala o tom krajská policajná hovorkyňa v Trnave Martina Kredatusová.

Zlodeja z Lehníc pomohla usvedčiť analýza DNA
Foto: Polícia SR – Trnavský kraj

Prvá krádež sa stala v apríli minulého roka v Lehniciach. 

„Z rozostavaného rodinného domu boli odcudzené rôzne druhy náradia a kúpeľňové zariadenie v hodnote vyše 700 eur. V novembri sa páchateľ dostal do areálu súkromnej spoločnosti v meste Šamorín, odkiaľ odcudzil 380 litrov nafty, použité autobatérie, elektrickú kolobežku, notebook, navigáciu a DVD prehrávač. Majiteľom tak spôsobil škodu vyššiu ako 1400 eur”

– uviedla hovorkyňa.

Ako dodala, vďaka dôkladnej práci kriminalistického technika a stopám zaisteným na mieste činu bolo možné vykonať analýzu DNA. Porovnaním profilu z národnej databázy bol ako podozrivý určený muž z Lehníc. 

„Po získaní výsledkov expertízy polícia podozrivého zadržala a následne ho po zhromaždení ďalších dôkazov vyšetrovateľ obvinil z prečinu krádeže”

– doplnila Kredatusová.

Pretože tento šesťnásobný recidivista nemá žiadny príjem a krádežami si zabezpečoval prostriedky na svoje živobytie, spracoval vyšetrovateľ podnet na väzbu, ktorý bol akceptovaný. 

TASR