Zoltán Andruskó tvrdí, že pracoval aj pre Norberta Bödöra

2022. May 26. - 17:08

Zoltán Andurskó tvrdí, že pracoval aj pre Norberta Bödöra, ktorý aktuálne čelí obžalobe v kauze Dobytkár. Vyhlásil to na štvrtkovom pojednávaní pred senátom Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku. Vypovedal v kauze vraždy novinára a jeho snúbenice, kde je už právoplatne odsúdený. V rámci prípravy vrážd prokurátorov, ktorú súd tiež pojednáva, je vylúčený na samostatné konanie.

Zoltán Andruskó tvrdí, že pracoval aj pre Norberta Bödöra
Foto: TASR

"Pral som peniaze pre Norberta Bödöra a poznal som hierarchiu v zločineckej skupine," zdôraznil s tým, že takto vypovedal od prvej chvíle zadržania. Vyhlásil, že celé vedenie polície pracovalo pre mafiu.

"Z nášho pohľadu to nie je príliš podstatná okolnosť pre dokazovanie vo veci, ktorá sa tu prejednáva," reagoval prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Matúš Harkabus, pričom výpoveď Zoltána Andruskóa nechcel komentovať.

"Budem ju hodnotiť v záverečnej reči," zdôraznil.

Zoltán Andruskó ďalej uviedol, že sa mu Alena Zsuzsová po objednávke vrážd vyhrážala v mene Mariana Kočnera zabitím.

"Začal som sa báť o život a stále sa bojím," odpovedal na otázku Mariana Kočnera, aký mal ku nemu vzťah. Marian Kočner kládol svedkovi otázky takmer dve hodiny.

"Procesná situácia Mariana K. je mimoriadne komplikovaná. Prichádza do úvahy aj mimoriadny trest, takže je pochopiteľné, že sa bráni. Musíme to rešpektovať, musíme byť trpezliví," zareagoval splnomocnenec poškodených Kuciakovcov Roman Kvasnica.

"Z môjho pohľadu sú zatiaľ odpovede svedka veľmi chaotické a rozporuplné s pôvodným konaním," podotkla obhajkyňa Aleny Zsuzsovej, Júlia Vestenická. Rozpory vo výpovediach nechcela konkretizovať.

Súd v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej opätovne rozhoduje o vine Mariana Kočnera a Aleny Zsuzsovej. ŠTS ich pôvodne oslobodil spod obžaloby, ale Najvyšší súd (NS) SR vrátil vlani v máji prípad prvostupňovému súdu. Právoplatné sú v tejto kauze tri rozhodnutia. Miroslav Marček a Tomáš Szabó dostali 25-ročné nepodmienečné tresty odňatia slobody. Zoltán Andruskó 15 rokov nepodmienečne. Zároveň súd pojednáva aj kauzu prípravy vrážd prokurátorov Maroša Žilinku, Daniela Lipšica a Petra Šufliarskeho.

TASR