Error message

Notice: unserialize(): Error at offset 22 of 27 bytes in variable_initialize() (line 935 of /var/www/html/includes/bootstrap.inc).

Betliarsky kaštieľ je pre prístupný i v jesennom a zimnom období

Návštevnosť sa každým rokom zvyšuje. Tento rok do kaštieľa prišlo 93.730 ľudí a ďalších 10.000 si pozrelo Mauzóleum Andrássyovcov v Krásnohorskom Podhradí.

Betliarsky kaštieľ je pre prístupný i v jesennom a zimnom období
Kaštieľ Betliar, archívna snímka. Foto: TASR/František Iván
 

Betliar 27. novembra (TASR) - Kaštieľ v Betliari môžu ľudia navštíviť i v jesennom a zimnom období. Funguje však v inom režime ako v lete.

"Mení sa to v jeseni. Záujemcovia nás môžu navštíviť od 10.00 do 15.00 h, kedy je ešte posledný vstup a vstupy sú v pravidelných intervaloch, každú celú hodinu. Okrem pondelka máme otvorené každý deň. Aj v pondelok je možné navštíviť kaštieľ so skupinou, pokiaľ je 15 a viac návštevníkov, ktorí sú vopred ohlásení," uviedla pre TASR kultúrno-propagačná manažérka Slovenského národného múzea (SNM) – Múzea Betliar Judita Krajčiová.

Ako však podotkla, pri návšteve kaštieľa je potrebné sa dobre obliecť, keďže nie je vykurovaný. Napriek tomu záujem ľudí evidujú i v zime.

"Samozrejme, viac ich je v lete. Aj keď nie je nablízku žiadne väčšie lyžiarske stredisko, odkiaľ by ľudia prichádzali, keď nemajú práve dostatok snehu, alebo keby bolo zlé počasie, napriek tomu máme v zime dosť návštevníkov. Prichádzajú skupiny, aj individuálni turisti, hlavne počas víkendov, máme aj školské zájazdy," doplnila Krajčiová.

Štvrtinu všetkých návštevníkov tvoria turisti z Maďarska. "Keďže sme blízko pri hraniciach a v podstate naša spoločná história sa odzrkadľuje aj v kaštieli, takže sem radi prichádzajú. Takisto, českí turisti, Poliaci, Nemci, ale máme návštevníkov aj z rôznych vzdialenejších krajín - z Ameriky či Izraela," skonštatovala Krajčiová.

Návštevnosť sa podľa jej slov každým rokom zvyšuje. Tento rok do kaštieľa prišlo 93.730 ľudí a ďalších 10.000 si pozrelo Mauzóleum Andrássyovcov v Krásnohorskom Podhradí. V roku 2014 to bolo napríklad 46.270 turistov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

10:44
Záujem turistov o mesto Košice pretrváva
Oproti rovnakému obdobiu predchádzajúceho roka počet návštevníkov vzrástol takmer o 10.000, pričom tempo rastu zahraničných návštevníkov bolo výraznejšie o 1,2 percenta než u domácich.