Ľudia z bratislavského Pentagonu si môžu vytvoriť komunitnú miestnosť

Hlasujúci rozhodli aj o podpore projektu Obecného úradu Chorvátsky Grob na vybudovanie malej oddychovej zóny pre všetky generácie spojenej s detským ihriskom.

Ľudia z bratislavského Pentagonu si môžu vytvoriť komunitnú miestnosť
Na snímke Centrum K2 - kontakt s komunitou na sídlisku Pentagon v Bratislave. Foto: FOTO TASR - Pavol Zachar
 

Bratislava 27. novembra (TASR) – Tri nápady na zlepšenie komunitného života v Bratislavskom kraji dostanú podporu na svoju realizáciu. Rozhodli o tom svojimi hlasmi obyvatelia miest a obcí tohto kraja v rámci tretieho ročníka programu Komunitné granty Nadácie VÚB, ktorá ich podporí sumou 3000 eur.

Vďaka nej môže uskutočniť svoj zámer občianske združenie Bezpečné bývanie z bratislavskej mestskej časti Vrakuňa. V jej neslávne známom bytovom komplexe Pentagon vznikne komunitná miestnosť, kde sa môžu susedia stretávať a iniciovať záujem a zodpovednosť za svoj bytový dom. Realizátori projektu tam budú pozývať zástupcov kompetentných orgánov a odborníkov na sociálne, právne a psychologické poradenstvo a spoločne hľadať cesty, ako z drogového miesta hanby vytvoriť príklad dobrej praxe.

Ocenený je aj projekt Mladý záchranár z Gymnázia L. Novomeského v Bratislave. Na konci školského roka zorganizujú pre celú školu Integrovaný deň záchrany. Tam si žiaci budú môcť zážitkovou formou preskúšať zručnosti pri poskytovaní prvej pomoci a záchrane života iným ľuďom.

Hlasujúci rozhodli aj o podpore projektu Obecného úradu Chorvátsky Grob na vybudovanie malej oddychovej zóny pre všetky generácie spojenej s detským ihriskom. Zámerom miestnych obyvateľov je nielen skrášliť svoju obec, ale tiež prehlbovať vzťahy vo svojej komunite.

Od 6. do 21. novembra bolo možné na stránke www.komunitnegranty.sk prideliť svoj hlas niektorému zo 48 projektov z regiónov Slovenska, šesť z každého kraja. Tri s najväčším počtom hlasov budú podporené.

"Tentoraz sa do verejného hlasovania zapojil doposiaľ najvyšší počet, až 61.932 podporovateľov. Obyvatelia Bratislavského kraja boli najaktívnejší a 14.880 hlasmi rozhodli, ktoré tri dostanú zelenú na svoju realizáciu," uviedol pre TASR Tomáš Turčan zo spoločnosti Grape PR.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

10:44
Záujem turistov o mesto Košice pretrváva
Oproti rovnakému obdobiu predchádzajúceho roka počet návštevníkov vzrástol takmer o 10.000, pričom tempo rastu zahraničných návštevníkov bolo výraznejšie o 1,2 percenta než u domácich.