Minister Mutko vyzdvihol systém fungovania videorozhodcu

Ruský minister športu Vitalij Mutko prijal zavedenie videorozhodcu na Pohári konfederácií FIFA veľmi pozitívne. Pre Rusko je turnaj generálkou pred futbalovými MS v roku 2018.
Minister Mutko vyzdvihol systém fungovania videorozhodcu
Ilustračná fotografia. Foto: TASR
Petrohrad 19. júna (TASR) - Ruský minister športu Vitalij Mutko prijal zavedenie videorozhodcu na Pohári konfederácií FIFA veľmi pozitívne. Pre Rusko je turnaj generálkou pred futbalovými MS v roku 2018.

"Páči sa mi, ako tento systém funguje. Gól má vysokú hodnotu, a preto je dobré, že si rozhodca môže overiť, či prešla lopta za bránku, alebo či gól padol z ofsajdu," vyhlásil Mutko.

Pozitívne sa k tomuto kroku vyjadril aj predseda ruskej komisie rozhodcov Andrej Butenko: "V uplynulých rokoch sa zrýchlila nielen hra, ale aj rýchlosť lopty, či myslenie samotných hráčov. Nie je niekedy v ľudských silách zabezpečiť objektívne zhodnotenie situácie. Zavedenie videorozhodcu je potrebný krok."

V dvoch nedeľňajších zápasoch Pohára konfederácií pomohla konzultácia hlavného arbitra s videorozhodcom až v štyroch prípadoch. V dvoch situáciách dokonca odhalila tesné postavenie mimo hry pri strelenom góle, ktoré vzápätí neboli uznané.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR