Slovensko bude v oblasti školstva a mládeže spolupracovať s Kóreou

Memorandum podľa rezortu školstva prinesie rozvoj spolupráce s Kórejskou republikou v oblasti podpory účasti mladých ľudí na podujatiach v oblasti vzdelávania, technológií, ale aj kultúry a športu.
Slovensko bude v oblasti školstva a mládeže spolupracovať s Kóreou
Na snímke ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová. Foto: TASR - Dano Veselský
Bratislava 22. novembra (TASR) – Ministerka školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR Martina Lubyová (nominantka SNS) v priebehu týždňa (20.-22.11.) rokovala v kórejskom Soule o podpore spolupráce Slovenska a Kórejskej republiky. Zároveň sa zúčastnila šiesteho zasadnutia ministrov školstva ASEM, ktorého hlavnou témou bola Spolupráca pre budúce desaťročie: od spoločných perspektív k efektívnemu plneniu. TASR o tom informovali z tlačového oddelenia rezortu školstva.

Na bilaterálnom stretnutí Lubyovej s kórejskou ministerkou Chung Hyun došlo k podpisu Memoranda o spolupráci v oblasti mládeže medzi MŠVVaŠ SR a Ministerstvom rodovej rovnosti a rodiny Kórejskej republiky. Memorandum podľa rezortu prinesie rozvoj spolupráce s Kórejskou republikou v oblasti podpory účasti mladých ľudí na podujatiach v oblasti vzdelávania, technológií, ale aj kultúry a športu. Na základe podpísaného memoranda budú od budúceho roka prebiehať vzájomné návštevy mladých ľudí zo Slovenska do Kórey a naopak, ktoré budú spolufinancované oboma stranami. Toto memorandum nadobudlo účinnosť dňom podpisu, a to 20. novembra.

"Spolupráca s Kórejskou republikou je pre nás mimoriadne dôležitá. Kórejská republika patrí medzi najväčších investorov, na Slovensku pôsobí okolo 100 kórejských firiem. Kórea investuje 4,2 percenta HDP do vedy a vzdelávania a patrí k popredným krajinám sveta v oblasti technológií. Pre našich mladých ľudí môže byť obohatením aj výmena v oblasti spoločenských vied, kultúry a športu," zdôraznila Lubyová.

Lubyová sa stretla aj s jej rezortným kolegom a súčasne podpredsedom vlády Kórejskej republiky Kim Sang Konom. Rezort školstva doplnil, že kórejská strana prisľúbila podporu a navrhla, aby obe krajiny uzavreli memorandum o spolupráci medzi rezortmi školstva.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

10:44
Záujem turistov o mesto Košice pretrváva
Oproti rovnakému obdobiu predchádzajúceho roka počet návštevníkov vzrástol takmer o 10.000, pričom tempo rastu zahraničných návštevníkov bolo výraznejšie o 1,2 percenta než u domácich.