Výstava 60 políc Juraja Čuteka má v Danubiane veľký úspech

Výstavu 60 políc si návštevníci Danubiany na vodnom diele v Čunove môžu pozrieť do nedele 19. marca.
Výstava 60 políc Juraja Čuteka má v Danubiane veľký úspech
Na snímke sochár Juraj Čutek počas slávnostného otvorenia výstavy 60 políc 4. februára 2017 v Danubiana Meulensteen Art Museum v Bratislave-Čunove. Foto: TASR/Pavol Zachar
Bratislava 17. marca (TASR) – Predĺženie výstavy 60 políc z diel Juraja Čuteka spôsobil veľký záujem zo strany návštevníkov. Pre TASR to dnes potvrdil sám autor, ktorý patrí k najvýraznejším predstaviteľom slovenského sochárstva.

„Riaditeľ Danubiany mi každú nedeľu referuje, koľko návštevníkov mali obrazy, volal aj v nedeľu (12.3.), keď sa mala oficiálne výstava končiť, a bolo to aj na bilbordoch s tým, že v nedeľu prišlo na výstavu 750 návštevníkov, čo je rekord aj na letné mesiace, takže výstava sa končí až túto nedeľu (19.3.)“, vysvetlil Čutek. V súčasnosti pracuje na soche opernej divy, pôvodom Slovenky, Lucie Popp.

Výtvarník Juraj Čutek sa narodil 28. februára 1957 v Žiline, študoval v Bratislave a v Prahe. Po roku 1989 sa stal členom Združenia Gerulata. Vystavoval vo Švajčiarsku, Taliansku, Holandsku, Francúzsku, Nemecku, Rakúsku, USA a v Izraeli. Je spoluzakladateľom výtvarného zoskupenia Spectrum Art (od roku 1999), čo mu umožnilo pravidelne sa zúčastňovať na medzinárodných prehliadkach a veľtrhoch umenia v Monaku. Vystavoval na holandskom veľtrhu umenia v Haagu, spolupracuje so zahraničnými galériami, napríklad s Galerie Eric Severine Morren v Utrechte.

Výstavu 60 políc si návštevníci Danubiany na vodnom diele v Čunove môžu pozrieť do nedele 19. marca.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR